22 sierpnia 2016

ALARMY – DLACZEGO WARTO MIEĆ SYSTEM ALARMOWY

Dlaczego warto mieć system alarmowy?

Niezawodne alarmy to obecnie synonim bezpieczeństwa i ochrony prywatności. System sygnalizacji włamania i napadu SWIN potocznie nazywany alarmem coraz częściej jest nieodłącznym elementem infrastruktury nowo powstających obiektów budownictwa mieszkaniowego, budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych jak i obiektów przemysłowych.

System alarmowy zapewnia nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Pozwala spać spokojnie i czuwa nad naszym mieniem, niejednokrotnie dorobkiem całego życia.

Samo posiadanie systemu alarmowego radykalnie zmniejsza możliwość wystąpienia włamania do obiektu przez potencjalnych przestępców. Wedle policyjnych statystyk ponad 70% włamań następuje do niezabezpieczonych alarmem obiektów. Tylko niewielki odsetek włamań do obiektów zabezpieczonych alarmem jest skuteczny , ale jak wynika ze statystyk są one wynikiem braku doświadczenia instalatora, zaniechania okresowej konserwacji systemu SWIN, czy niedopełnieniu procedur codziennej eksploatacji alarmu.

Fakt posiadania systemu alarmowego to także możliwość korzystania ze zniżek na ubezpieczenie obiektu w większości towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju. Alarm zainstalowany na obiekcie handlowym, przemysłowym to brak potrzeby wynajmowania stróżów nocnych czy etatowej ochrony.

Dodatkowo alarm to możliwość zabezpieczenia p-poż obiektu dzięki instalacji czujek dymu. System alarmowy umożliwia także wygodną kontrole dostępu do danych pomieszczeń.

Nie daj się okraść – załóż alarm to slogan wielu firm zajmujących się instalacja alarmów, mimo marketingowego brzmienia jest on jak najbardziej prawdziwy, niestety jak mówią statystyki zazwyczaj alarm instaluje się po udanej próbie włamania a wtedy aktualne staje się już powiedzenie mądry polak po szkodzie.