22 sierpnia 2016

KIEDY ALARM W NOWYM DOMU?

Kiedy powinniśmy zaplanować montaż systemu alarmowego w domu?

Niejednokrotnie nasi klienci budujący nowy dom pytają nas w jakim terminie wykonać system alarmowy. Z pewnością im wcześniej tym lepiej, gdyż alarmy pozwalają ochronić wartościowe przedmioty pojawiające się na miejscu budowy, takie jak piec CO, kaloryfery, czy inne kosztowne elementy wyposażenia.

Okablowanie pod alarm najlepiej rozprowadzić po wykonaniu instalacji elektrycznej, wod-kan-gaz oraz CO, ale przed wykonaniem tynków.

Taka organizacja relatywnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia cienkich przewodów systemu alarmowego przez inne ekipy budujące Państwa dom, za to wykonanie okablowania przed tynkami zamiesza nakład pracy a co za tym idzie koszt całej inwestycji.

Gdy posiadamy już okablowanie, zostały zrobione już tynki  oraz zamontowana stolarka okienna, należy rozważyć szybką instalacje czujników oraz centrali alarmowej. Uchroni nas to przed niechcianymi gośćmi na naszej budowie

Jeśli jesteś na etapie budowy domu i chcesz posiadać nowoczesny, inteligentny system alarmowy – nie czekaj skontaktuj się już dzisiaj z nami. Zaprojektujemy, podpowiemy i wykonamy instalacje systemu SWIN wedle twoich potrzeb z zachowaniem najwyższych standardów oraz z wytycznymi producentów